Відділ освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради Кам`янського району Черкаської області

Зустріч у колі друзів

Після затяжних холодів, снігу і дощів погода в суботу 31 березня видалася теплою і привітною.

Можливо тому, що в цей день в Михайлівській сільській об’днаній територіальній  громаді було свято. Чекали гостей ветеранів педагогічної праці з сіл Ревівка, Пляківка, Ребедайлівка та представників Кам’янської ветеранської організації Кам’янської міської ОТГ.

Прибулих гостей привітно зустрічають ведучі свята: начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради Морозова Валентина Анатоліївна та голова профспілкової організації і працівник освіти району Шамрай Олександр Григорович і запрошують всіх відвідати шкільний музей історії села, де завідуюча музеєм Конарєва Тетяна Дем’янівна провела оглядову екскурсію.

Відвідувачі музею були приємно вражені, адже такий музей побачили вперше і були вдячні Тетяні Дем’янівні за екскурсію і за музей.

Ведучі свята запрошують всіх до зали Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів прикрашеної квітами,  вишитими картинами та рушниками, які будучи вже на пенсії вишиває колишня вчителька цієї школи Коляда Марія Федосіївна.

Один з рушників вона дарує Морозовій Валентині Анатоліївні, щоб був оберігом в її нелегкій праці на благо громади. Вишитий  своїми руками рушник дарує шкільному музею історії села і Уманська Світлана Миколаївна.

Тепло привітав присутніх голова сільської ради Михайлівської ОТГ Максименко Василь Петрович, голова ветеранської ради працівників освіти Македонська Валентина Автономівна, секретар міської ради Кам’янської ОТГ Плєшкань Андрій Миколайович, директор школи Острик Анатолій Миколайович, директор КЗ «Михайлівської спеціальної школи-інтернат» Могилей Василь Степанович. Плєшкань А.М. вручив квіти завідуючій музею Конарєвій Т.Д. та голові ради ветеранів Македонській В.А. був вражений її працею, музеєм і екскурсією.

Щиро і сердечно вітали ветеранів праці і ведучі свята Валентина Анатоліївна та Олександр Григорович.

Привітати гостей прийшли також учні 4-6 класів місцевої школи.

Теплі слова і усмішки дітей, пісні, запальні танці повернули на мить присутніх в незабутні роки гомірного, неспокійного, але такого милого серцю шкільного життя.

За це ми вдячні їхнім наставникам Бурлай Г.Ф., Могилей Н.М., Хідченко Т.М.,                 Яровій І.А.

Схвилювала нас і пісня про маму Андрія Скрябіна, яку під гітару виконав учень 6 класу Козоріз Антон. Піснею «Чорнобривці» зачарувала всіх вчителька музики місцевої школи Бондаренко С.С.

Невелика перерва під час якої гостей запрошують до шкільного музею «Бойової слави».

З гордістю вчителі пенсіонери нашої школи показують своїм друзям портрети батьків на жаль з чорною стрічкою.

Варивода Григорій Якович, колишній директор Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів сказав: «Де б я не був, а такого шкільного музею не бачив ». А Наталія Дудник не могла повірити, що музей «Бойової слави» в школі працює вже більше 35 років. Так, працює і знову в цьому заслуга вчителів, які присутні тут, на святі Луценко Н.П., Уманської С.М.,  Конарєвої Т.Д.

І знову всіх запрошують до зали, де смачними варениками, печенею і млинцями, одвічно традиційними стравами,  якими зазвичай пригощують на Україні шанованих гостей, пригощають і нас Бурлай Надія Олексіївна та Шумило Олена Василівна.

А далі розпочалися привітання, спогади, виступи самих ветеранів праці. Вони співали всі разом пісні своєї молодості, читали вірші і навіть танцювали.

Лунали вірші про жінку, матір, про красу людських взаємин, які з трепетом в душі читали Максименко Н.Ф., Гуріненко З.В., Коляда М.Ф., наш поет Запотоцький С.Л. і які завжди піснею про кохання привітав колега жінок Варивода Г.Я.

По закінченню свята ведучі Валентина Анатоліївна і Олександр Григорович пригостили всіх смачним короваєм на згадку про зустріч, красиві вироби учнів 2 класу місцевої школи виготовлені під керівництвом класовода Могилей Н.М.

Своїми враженнями від свята поділився голова ОТГ Максименко Василь Петрович: «Я знову відчув себе учнем. Радий зустрічі із своїмии вчителями і вчителями із інших шкіл. Вражений, які ви, незважаючи на роки, енергійні, красиві, талановиті, молоді душею, завзяті і продовжуєте роботу по вихованню нашої молоді, за що я щиро вдячний Вам».

Закінчилось свято та ще довго його учасники телефонували один одному, ділились враженнями, ось кілька з них:

Чала К.М.:  «Ця зустріч дала мені можливість полинути думками в ті роки, коли я працювала в цій школі, пройтись знайомими коридорами, поспілкуватись з вчителями, з якими ми з чоловіком працювали, а були ми тоді молоді і щасливі!»

Уманська С.М.: « Роки учительської праці швидко пролетіли, лиш спогади про учнів, школу добрі залишились. Приємно зустрітися тут, де ми відчули повагу і турботу про нас – вчителів пенсіонерів!»

Конарєва Т.Д.: «Я вдячна, що ця зустріч дала нам можливість повернутися в своє учительське середовище, відпочити душею поспілкуватися з колегами з якими вже давно не бачилися».

Максименко Н.Ф.: « Зустріч хвилююча, незабутня, тож закликаю всіх, коли нас запрошують, не цураймося, зустрічаймося, поки є ще час і є люди, які не забувають про нас, такі як Морозова В.А. і Шамрай О.Г. Адже Валя – це моя учениця і я цим горджуся».

Гуріненко З.В.: « Я на зустрічі такого рівні вперше. Вражена, задоволена, вдячна організаторам свята. Для нас це такий заряд енергії і віра в те, що ми ще можемо бути корисними суспільству, адже вчителі – пенсіонери нашої школи беруть активну участь у житті школи, села, громади».

А я від імені  своїх колег хочу подякувати організаторам свята Максименку В.П., Морозовій В.А., Шамраю О.Г. за незабутні хвилини радості і тепла, які вони подарували добрим, милим, мудрим нашим вчителям, які любов свого серця віддали школі, своїм учням.

Подальших Вам успіхів у вашій благородній праці, процвітання нашим громадам.

Щоб проліском ніжним життя Ваше квітло,

Весною буяла в житті доброта,

Любові, добра Вам, чистого неба.

Поваги, пошани й людського тепла.

 

Опубліковано 31.03.2018 в розділі Новини