Відділ освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради Кам`янського району Черкаської області

ПРОФЕСІЙНЕ ЗРОСТАННЯ ВЧИТЕЛЯ

23.10.2018 року на базі Михайлівської загальноосвітньої школи проведено засідання Школи молодого вчителя та практикум вчителів англійської мови закладів освіти Михайлівської сільської ради. Вчителі Безпала К.А. – вчитель англійської мови та Мусієнко Т.Ф. – вчитель хімії; поділилися із молодими вчителями своїми професійними надбаннями; передаючи досвід своєї роботи молодому поколінню.
У заходах брали участь: начальник відділу освіти Морозова В.А. та методист відділу освіти Шамрай О.Г. вчителі закладів, адміністрація Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Було проведено заняття по проблемі «Робота з обдарованими дітьми». У ході спілкування Тетяна Федорівна надала індивідуальні консультації колегам. Учителька вважає, що одним із пріоритетних напрямків роботи з обдарованими дітьми є МАН, де діти мають змогу реалізувати свої знання дослідженням та експериментами певних тем. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 №34 «Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи» у травні 2018 року проведено очні семінари-практикуми з підготовки до роботи в умовах Нової української школи вчителів іноземної мови, які викладатимуть у першому класі у 2018-2019 навчальному році. Тому обравши тему: «Постійне самовдосконалення вчителя» Катерина Анатоліївна, вважає, що прагнення до самовдосконалення – самоосвіта, яка є важливими чинниками професійного зростання вчителя, що забезпечують розширення його творчих можливостей, пізнавальних інтересів та формування творчої індивідуальності. Важливе значення для професійного зростання вчителя є: оволодіння передовим педагогічним досвідом, пошуковою дослідною роботою. Унаслідок ознайомлення з діяльністю кращих педагогів та її аналізу вчитель глибше осмислює закономірності освітнього процесу.
Отже, основними шляхами професійного розвитку є професійне навчання, розвиток кар’єри і самоосвіта педагога. Професійний розвиток веде до принципово нового способу життєдіяльності вчителя – творчої самореалізації в професії, яка дає змогу виявити свої індивідуальні і професійні можливості. Найкоротша формула професійної діяльності педагога – постійна праця, творчість, гармонія знань, почуттів і поведінки.

Опубліковано 23.10.2018 в розділі Новини