Відділ освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради Кам`янського району Черкаської області

Подорож стежками рідного краю

Інколи буває так, що живучи зовсім неподалік від надзвичайних сповнених традиції та пам’яті місць, ми не знаходимо ані часу, ані можливостей їх відвідати. Навіть не розуміючи, що втрачаємо.

У цю чудову весняну пору, справжньою приємною пригодою стала для учнів чотирьох шкіл нашої Михайлівської ОТГ екскурсія в Холодний Яр. Організували і провели її Морозова Валентина Анатоліївна та Шамрай Олександр Григорович. Мандрували стежками рідного краю кращі учні КЗ «Михайлівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат», Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ребедайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Ревівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Першу зупинку екскурсанти зробили біля пам’ятника партизанам. Шамрай О.Г. розповів дітям про партизанський рух, який був організований в Холодному Яру. Діти вшанували пам’ять героїв-партизан.

Далі юні краєзнавці завітали до Мотронинського монастиря. Олександр Григорович ознайомив дітей з історією заснування цієї святині, про часи її розквіту, занепаду та відродження. Щоб скуштувати цілющої, святої води всі мали нагоду побувати біля джерела. Чарівна лісова природа та чиста холодна вода надихнули дітей на нові пригоди. Тому у мальовничому куточку біля Гайдамацького ставу, відбулося завершальне свято лісової каші. Воно мало дуже насичену програму. На початку була проведена вікторина – змагання «Як я знаю рідний край». Тут учні мали змогу проявити свою ерудицію, запитання вікторини складалися на основі матеріалів розповіді дітям впродовж усієї екскурсії. З великим ентузіазмом діти грали в пошукову гру «Знайди скарб».


Вінцем свята став конкурс лісової каші. Перед командами були поставлені такі завдання: на швидкість зварити кашу та презентувати її незалежному журі. Воно високо оцінило спритність, кулінарні вміння та фантазію юних кашоварів. З хорошим спортивним азартом діти прийняли участь у спортивній естафеті. Незважаючи на результати, перемогла звісно дружба.

Цей день надовго запам’ятається всім. Дітям він дав змогу проявити свої таланти, дізнатись багато корисного та цікавого про рідний край, відпочити на природі та поласувати смачною лісовою кашею.
Дорослі ж ще раз переконалися, що наші діти в майбутньому виростуть справжніми людьми, які люблять свій край та піклуються про рідну землю.
Щиро вдячні Морозовій В.А. та Шамраю О.Г. за незабутній день, який подарував кожному багато знань, емоцій і нових друзів.

Опубліковано 19.05.2018 в розділі Новини