Відділ освіти, охорони здоров`я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради Кам`янського району Черкаської області

Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей Михайлівської ОТГ у 2018 році

Відповідно до наказу управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 24травня 2018 року № 120 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році», наказу відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради від 24 травня 2018 року № 59 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році» розпочалася відповідна підготовча робота.
24 травня в будинку культури Михайлівської сільської ради було проведено семінар навчання за участю Василенко Т.М., начальника Кам`янського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області, представника Кам’янського РС Управління ДСНС України в Черкаській області, Максименка В.П., голови Михайлівської сільської ради, Морозової В.А., начальника відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської сільської ради, методиста, директорів закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти, заступників директорів, а також начальників пришкільних таборів закладів з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.
Літо – відмінний час поповнити сили, зарядитися енергією і відпочити. Щоб літо пройшло ефективно, важливо все як слід спланувати і втілити свій план в життя. Де б дитина не перебувала їй потрібно дотримуватися режиму дня; чергувати відпочинок, фізичні та розумові навантаження; повноцінно харчуватися. Звичайно, для дитини літній відпочинок з родиною являє собою довгоочікувану подію, але чим же зайнятися шибеникові, поки його батьки, в тому числі і влітку, заробляють на цей самий відпочинок? Ця проблема постає перед дорослими щорічно. Варіантів вирішення багато: адже, для самих вихованих і організованих дітей і підлітків – залишитися селі, отримавши від дорослих ключі від житла, цінні вказівки про те, як вести себе вдома і у дворі та абсолютну батьківську довіру; для тих, хто скучив за бабусями і дідусями – залишитися під їхньою опікою, можна запросити найближчих родичів у гості, а можна відправити і дитя до них, якщо проживають вони, наприклад, неподалік; літні табори при школах – це така собі група продовженого дня, діти не будуть тинятися вулицями без діла, тут їм знайдуть цікаве заняття, а якщо обставини складуться зручним чином, то вони розважаться з друзями, потоваришують з дітьми з інших класів; дитячі (часто санаторно-оздоровчі) табори – такі звичайно найбільше спокушають дітлахів, часом навіть більше, ніж відпочинок з батьками, це і нові знайомства, і цікаве дозвілля, і сонце, море, ліс, і маленький ковток свободи, а все разом – неймовірні спогади і очікування наступного літа і нової зміни.
Організація пришкільних таборів відпочинку – одна з найцікавіших форм роботи з учнями в літній період. На базі закладів освіти Михайлівської сільської ради для учнів щорічно організовується робота таборів відпочинку з денним перебуванням. За короткий проміжок часу працівники табору створюють реальні умови для збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя, щоб кожна дитина повірила в свої сили і знала, що її здоров’я в її руках. Здоров’я – це не тільки відсутність хвороб, але і фізична, соціальна і психологічна гармонія людини. А також доброзичливі стосунки з людьми, природою і з самим собою.
У літньому таборі сплітаються активний відпочинок з розвитком інтелекту, вихованням особистісних якостей з розвитком самостійності. Літній пришкільний табір – могутня форма проти бездоглядності, асоціальної поведінки учнів.
У роботі табору вихователі враховують дитячі інтереси, приймають до уваги потреби і бажання кожної дитини, їх індивідуальні потреби. Дітям пропонуються різні завдання, завдяки яким вони можуть виконувати свої бажання.
Влітку 2018 року в Михайлівській ОТГ планують розпочати роботу три відпочинкові табори з денним перебуванням дітей; у яких будуть 2 загони мовних таборів; 2 загони військово-патріотичних таборів; 1 табір КЗ « Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат» Усі табори розпочнуть свою роботу 29 травня і триватимуть 14 днів. Всього у таборах буде оздоровлено 262 учні.
Діти матимуть нагоду побувати: у Позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку “Джерельце” з цілодобовим перебуванням дітей, де буде оздоровлено 17 дітей різних категорій та 3 дітей членів профспілки працівників освіти, 1дитина за повну вартість путівки – 4100 грн.;1 дитина у табір «Бригантина» Херсонська область за вартість 8500 грн.; 3 діток уже перебувають на відпочинку у таборі « Сосновий бір» м.Черкаси.
Спеціалісти Держпродспоживслужби району взяли участь у проведенні 7 комісійних обстежень щодо підготовки закладів оздоровлення та відпочинку дітей до оздоровчої кампанії. У ході підготовки до оздоровчої кампанії проводилися відповідні лабораторні дослідження фахівцями Державної установи.
Проводиться роз’яснювальна робота щодо заходів, які необхідно здійснювати для запобігання виникнення інфекційних захворювань і харчових отруєнь у дитячих закладах оздоровлення.
Своєчасно були проведені ремонтні роботи та створені сприятливі умови для відпочинку та оздоровлення дітей директорами закладів освіти.
Витрати на харчування були передбачені у розмірі 35 грн. на одну дитину. У раціон включено в достатній кількості м’ясо, риба, молоко та молочні продукти, свіжі овочі та фрукти, солодощі. Добові норми продуктів в усіх відпочинкових закладах будуть виконані. Обов’язково проводитиметься вітамінізація харчування.
Першочергова увага приділятиметься оздоровленню дітей пільгових категорій: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС, дітей учасників АТО, обдарованих дітей.
При складанні планів роботи пришкільних оздоровчих таборів було сплановано відвідування дітьми театрів, музеїв, виставок, різноманітних заходів, яскравих свят, конкурсів, змагань, майстер-класів та зустрічей з цікавими людьми, екскурсійні поїздки до м.Черкаси, с.Івківці та ін.
Хочеться побажати нашим вихованцям та працівникам освіти веселих канікул та відпочинку.
Важливо, що діти матимуть змогу не тільки весело відпочити, а й зміцнити своє здоров’я. Дане питання буде перебувати на контролі у відділі освіти до завершення літнього відпочинку.
Разом ми зробимо все можливе, щоб організувати безпечний та змістовний відпочинок для дітей та гарно їх оздоровити.
Обіцяємо, що буде весело!
Валентина Морозова,
начальник відділу освіти
Михайлівської ОТГ

Опубліковано 24.05.2018 в розділі Новини